PODZIEL SIĘ

Autor książki, Paul Nison, znany amerykański propagator zdrowego żywienia, coach biznesu i filozof stara się w oparciu o Pismo Święte stworzyć optymalny model zdrowego odżywiania się, uzasadniając jego racjonalność właśnie wskazaniami świętych, proroków, mędrców, a głównie samego Jezusa. Nison wychodzi z założenia, że Bóg nie może chcieć dla człowieka źle. Przyjmuje także za zasadę, że w sferze żywieniowej i zdrowotnej człowiek na przestrzeni wieków nie zmienił sie wiele. Zmieniły sie obyczaje, które należy zmienić, ale nie nasze ciało i duch. Dlatego Nison traktuje żywność i jedzenie, jako proces ochrony zdrowia i życia, jak lekarstwo, czy nawet terapię profilaktyczną, która utrzymuje nas w dobrej kondycji, pozwala lepiej pracować, jaśniej myśleć i przyjemniej żyć. Wierzący żyją dłużej i lepiej. Wbrew pozorom książka ta nie tylko nie odchodzi od głównego nurtu wydawnictwa Fijorr Publishing, lecz wręcz go wzbogaca. Pokazuje człowieka w całej krasie jego indywidualizmu i działania. Interesujące jest to, że główne nurty współczesnej nauki o żywieniu są ze wskazaniami Pisma Świętego kompatybilne, a wnioski do których dochodzi, to najmodniejsze współcześnie systemy jedzenia; wegetarianizm, weganizm, a przede wszystkim racjonalizm kulinarny.

Ceny:

-Książka: 32zł

-E-book: 26zł

ZAMÓWIENIA

Zamówienia prosimy składać w następującej formie na adres wydawnictwo@menger.pl

Podając:

 1. Tytuły zamawianych książek.
  2. Ilość sztuk konkretnych książek.
  3. Adres e-mail oraz telefon do siebie.
  4. Adres wysyłki książek.

Nr konta: 59 1140 2004 0000 3302 7606 1154

1 KOMENTARZ

 1. Wyznawca Jehowy zapomniał wspomnieć w swoim jadłospisie o szarańczy polecanej przez ich Pana, Boga.To są bogate w białko owady, lepsze od pogardzanych, niekoszernych świń.
  Cyt: Nison wychodzi z założenia,że Bóg nie może chcieć dla człowieka źle/../ Wierzący żyją dłużej i lepiej.
  Nisonowi chodzi tu zapewne o naród wybrany przez Pana, Boga Izraela, a nie o resztę narodów zwanych wprost, zwierzętami/ bydłem, które obiecuje po prostu wytępić, o czym można przeczytać na prawie wszystkich kartkach Biblii. Opływający w przywileje naród wybrany,może odżywiać się produktami wybranymi z najwyższej półki, na co nie jest stać zwierzęta. Te pracują dla boskich wybrańców, ale zyski z ich pracy idą w ogromnej większości do kieszeni wybranych. Bydło nie musi się objadać kawiorem.Bydło zeżre to, co jest najtańsze i dzięki temu nie będzie żyć ani lepiej, ani dłużej od swojego koszernego pracodawcy. Zresztą, po co ma dożywać sędziwego wieku? Jako niezdolny do pracy, jest jedynie pasożytem.Przeżera pieniądze nie dając nic w zamian.
  Wierzący żyją dłużej i lepiej,- czyli dyskryminacja, a nawet szantaż kolejny raz dają o sobie znać.
  Ameryka, jest gniazdem rasizmu, w którym wciąż rodzą się te same demony naszego świata. Świat należy do wszystkich: do ludzi, zwierząt, roślin,wody powietrza, ognia, kamieni i ziemi. Nie tylko do wybrańców. Należy uszanować napotykaną na drodze życia odmienność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here