Strona główna Aktualności Wesołych, Pogodnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Wesołych, Pogodnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

1544
1
PODZIEL SIĘ

Dziękując za Wasze poparcie i wsparcie naszej szlachetnej idei promocji przedsiębiorczości, niezależnej od państwa edukacji, wolnego rynku, prawa do aspiracji, marzeń i swobody działania pragniemy zwrócić uwagę, że rozpamiętywanie Świąt Bożego Narodzenia to także refleksja nad tym, że są wśród nas ludzie, którzy – mimo iż bardzo by tego chcieli – nie są w stanie sami zaradzić swemu niedostatkowi, nieszczęściu, cierpieniu. Którzy, nie tylko sami nie mogą o siebie zadbać, ale co gorsza, nie mają nikogo – brata, siostry, ojca, matki, kogoś bliskiego, czy choćby sąsiada – którzy mogliby ulżyć ich niedoli i cierpieniu.

Ludzka bieda to temat chętnie wykorzystywany przez różnej maści socjalistów i kolektywistów, którzy bazując na ludzkiej dobroci, pod pretekstem pomagania biednym, zabierają połowę owoców naszej ciężkiej pracy siłą i marnotrawią je na własne egoistyczne cele. Aby im to udaremnić sami musimy pomagać! Jeśli tego nie zrodzimy, cyniczni, przebiegli politycy będą mieli wykręt, by nadal nam zabierać; jednocześnie szczują masy na nas: ciężko pracujących fachowców, rzemieślników, przedsiębiorców, rolników i farmerów, biznesmenów i innych, miłującym wolność Polakom.

Dużo Zdrowia, Radości, Miłości i Prosperity

życzy

Fundacja Instytut Carla Mengera

menger.pl

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak kupować nieruchomości w Hiszpanii (I)
Następny artykułPilnuj swoich oszczędności
Uwielbiam podróże, zwiedziłem do tej pory (17 września 2015) 142 kraje, w tym tak egzotyczne, jak: Surinam, obie Gujany, Fiji, Vanuatu, Madagaskar, Malawi, Bhutan. Rwanda, Burundi, Haiti czy Myanmar. W samej Ameryce Łacińskiej, do niedawna moim ulubionym regionie, byłem przynajmniej 70 razy. Myślę, że wreszcie należałoby zacząć te wspomnienia spisywać, tym bardziej, że jest co: 4 Mundiale piłkarskie, wyrok 10 lat więzienia w Peru, spotkanie w cztery oczy z generałem Pinochetem, potem w Chiapas, z subkomendante Marcosem, wyciągałem ludzi z więzień (Panama, Abu Dabi). wspólnik ukradł mi hotel na Karaibach i parę innych historyjek.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here