PODZIEL SIĘ

Miło nam poinformować Państwa, że nakładem Fundacji Instytut Carla Mengera ukazała się właśnie, pierwsza z nowej serii książek przedsiębiorczych, czy jak kto woli biznesowych  dla dzieci, opowiadanie pióra Arkadiusza Błażycy, p.t. Kot Biznesik. Książka jest debiutem autora, ale i wydawniczej działalności Instytutu, inauguruje także nowy nurt publikacji ekonomicznych, które mają zachęcić i edukować w ramach homeschoolingu (szkoły domowej) nasze dzieci w ich przyszłych staraniach o dobrą, ciekawą  pracę, uznanie, satysfakcję, spełnienie w życiu, czyli właśnie do działań przedsiębiorczych. Gołym okiem widać, że istniejący system oświatowy nauczaniu samodzielności nie sprzyja, co gorsza, propagując kolektywizm i sprzyjając państwu, pozbawia młode pokolenia inicjatywy i indywidualności.

Kierownictwo Instytutu Carla Mengera ma nadzieję, że ten niemal nieznany dotąd w Polsce gatunek literacki spotka się z zainteresowaniem ze strony rodziców, a zwłaszcza babć i dziadków uzupełniając braki w edukacji praktycznej naszych dzieci i wnuków, a przede wszystkim przygotowując młode pokolenia do dorosłego, godnego życia w charakterze przedsiębiorców i liderów biznesu. Przełamie równocześnie obowiązujący i błędny paradygmat, że to państwo, a nie  sami obywatele, naród jest  w stanie rozwiązać problemy materialne obywateli. Klęska socjalizmu realnego, ciągłe fiasko gospodarek idących drogą upaństwawiania środków produkcji, centralnego planowania i zniewalania ludzi, czy to na Kubie, w Wenezueli, Korei Północnej,czy nawet  w Indiach dowodzi, że droga rozwoju i prosperity wiedzie  t y l k o poprzez indywidualizm i produkcję  prywatną. Do tego jednak potrzebne jest przygotowania nowych pokoleń, czemu właśnie służą książki takie jak Kot Biznesik, John Profit, Złoto Janka i inne, jakie sukcesywnie ukazywać się będą w oficynie Instytutu Carla Mengera (menger.pl). Wkrótce uruchomimy także sprzedaż e-booków!

Książka, którą wkraczamy na nowe szlaki ludzkiego działania to pięknie wydana, bogato ilustrowana, mądra i zabawna historyjka pewnego kota, który zamiast szukać pracy, jak czyni to większość kotów,  w sektorze uspołecznionym, postanawia żyć lepiej i samodzielniej budując własną firmę.  W tym celu bierze  życie w swoje ręce i zakłada biznes. Tytuł skierowany jest do dzieci w wieku od 7 – 12 lat, ale także do młodszych, które – z pomocą rodziców – zainteresować  może dzielny kot. Lektura jest skierowana także do  rodzice (i dziadków również), którzy dzięki niej będą mieli okazję do przemyśleń swej koncepcji zatrudnienia i pracy. Kot biznesik, jak wszystkie kolejne pozycje Instytutu Carla Mengera (ICM) dostępne będą w większości księgarń w kraju, Można je będzie kupić także za pośrednictwem Instytutu, pod adresem menger.pl. Zamówienia prosimy kierować na adresem: menger@menger.pl. Wkrótce kolejne interesujące pozycje wydawnicze. Zwracamy się równocześnie do obecnych jak i przyszłych rodziców, aby wsparli nową ideą kupując swoim dzieciom książki biznesowe serii ICM. Mile widziane są nowe pomysły i inicjatywy, liczymy też na wsparcie w postacie najskromniejszych nawet datków. Nie ukrywamy, że przebijanie się z tak odważnym przedsięwzięciem jest trudne i kosztowne. Pomoc ze strony Czytelników i zwolenników wolnego rynku, wolności, konkurencji i przedsiębiorczości będzie dowodem na to, że chcemy aby nasze przyszłe pokolenia żyły w poczuciu satysfakcji i prosperity. Donacje na ten cel prosimy kierować na konto Fundacji Instytut Carla Mengera w mbanku nr konta: 59 1140 2004 0000 3302 7606 1154. Nasz adres: Fundacja Instytut Carla Mengera, ul. Ludwinowska 20/304, 02-856 Warszawa, NIP 951 237 53 28, KRS 0000488851.   

Arkadiusz Błażyca, Kot biznesik, czyli jak pewien kot został biznesmenem. Ilustracje Milana Popkova, ISBN 978-83-64599-97-2, Fundacja Instytut Carla Mengera, Warszawa, 2019. Twarda oprawa, full kolor, stron 84. Cena wraz z VAT i wysyłką w kraju, 36 zł

Książka to wspaniały prezent pod choinkę!

 

Wesołych Świąt!

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW co wchodzić? (I)
Następny artykułJak sobie radzić w trudnych czasach (I)
Uwielbiam podróże, zwiedziłem do tej pory (17 września 2015) 142 kraje, w tym tak egzotyczne, jak: Surinam, obie Gujany, Fiji, Vanuatu, Madagaskar, Malawi, Bhutan. Rwanda, Burundi, Haiti czy Myanmar. W samej Ameryce Łacińskiej, do niedawna moim ulubionym regionie, byłem przynajmniej 70 razy. Myślę, że wreszcie należałoby zacząć te wspomnienia spisywać, tym bardziej, że jest co: 4 Mundiale piłkarskie, wyrok 10 lat więzienia w Peru, spotkanie w cztery oczy z generałem Pinochetem, potem w Chiapas, z subkomendante Marcosem, wyciągałem ludzi z więzień (Panama, Abu Dabi). wspólnik ukradł mi hotel na Karaibach i parę innych historyjek.

7 KOMENTARZE

 1. Przydałoby sie zrobić sklep internetowy. Bo pisanie maili i ręczne zamawianie jest trochę z poprzedniej epoki ;). Jaky była ładna lista pogrupowana książek to ludzie chętniej by kupowali.

 2. Nie ma sklepu, ale książki są sporo taniej.
  Warto chyba w takim razie wysłać jednego emaila 🙂
  Pozdrawiam i zachęcam do zakupu przez stronę.

 3. Dzieci przeczytaly i bardzo sie im ksiazka podobala, bardzo dobry zakup. Czy planowane sa kolejne pozycje dla dzieci w podobnej tematyce?

  • Bardzo się cieszę. Dziękuję!
   Mam równie pozytywne reakcje od rodziców 3-4 letnich dzieci.
   Jasne, że będzie więcej. Akademia Przyszłych Milionerów ruszyła.
   w opracowaniu 5 kolejnych pozycji. Popierajcie nas, poprzecie własne dzieci!

 4. Książkę przeczytałem i jest bardzo fajna. Polecam każdemu i nie koniecznie dzieciom. Większość wskazówek zawarta w książce jest kierowana do dorosłych a nie tylko dzieci. Więc tym bardziej warto się z nią zapoznać. Po prosta forma przekazania jest tak skonstruowana, aby dzieci mogły to zrozumieć. Jak dla mnie to i może niektórzy dorośli zrozumieją pewne prawa 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here