Strona główna EPPA/LEAP strefy specjalne Jersey (Isle of)

Jersey (Isle of)

2106
0
PODZIEL SIĘ
Jersey (Isle of)
Jersey (Isle of)

Największa z Brytyjskich Wysp Kanału, Jersey stoi na czele regulacji usług finansowych od 20 lat i jest wiodącym na świecie Międzynarodowym Centrum Finansowym (International Financial Centre – IFC). Jako jurysdykcja, wyspa jest rozpoznawalna dzięki silnej tradycji zarządzania korporacyjnego oraz niezawodnemu reżimowi regulacyjnemu.

Jersey ma wyjątkową pozycję konstytucyjną. Pomimo przynależności do Korony Brytyjskiej, nie jest częścią Zjednoczonego Królestwa i nie jest reprezentowana w Parlamencie Brytyjskim. Zatem, Jersay ma konstytucyjne prawo do samo rządzenia i nie niezależnego sądownictwa.

Ta niezależność pozwoliła rządowi wyspy Jersey ustanowić stabilny polityczny i ekonomiczny system, w którym przemysł może się rozwijać. Jersey ma reputację solidnej jurysdykcji dla inwestorów, organizatorów funduszy i menadżerów aktywów z całego świata.

Kolejnym powodem, dla którego Jersey udowadnia że jest popularnym centrum finansowym (IFC), jest dojrzały i sprawdzony system sądownictwa. Wyszukana struktura prawna, którą wyspa może się chlubić, leży u podstaw sektora finansowego wyspy Jersey. Kolejne usprawnienia i poprawki dokonywane są po to, aby zapewnić elestyczność i atrakcyjność dla zarówno krajowych jak i międzynarodowych rynków. System regulacyjny to kolejny sprawdzony obszar i Wyspa jest miedzynarodowo rozpoznawalnym najlepiej regulowanym IFC.

Największa z Brytyjskich Wysp Kanału

Istotę tego co Jersey aktualnie oferuje, odnaleźć można w samej różnorodności produktów i usług, w zakresie których konkurujące jurysdykcje mogą z trudem dorównać oraz podatkowo obojętne środowisko, w którym Jersey działa. Na Jersey nie ma podatku od operacji kapitałowych, podatku od zysków kapitałowych, podatku VAT, podatku u źródła, ani podatku od wzbogacenia się, a zatem, efektywność inwestycji trans-granicznych jest zapewniona pod względem podatkowym i fiskalnym.

Jersey Corporate Services Limited (JCSL) to niezależna “swatka” usług finansowych, która łączy dostawców usług finansowych z klientami, takimi jak firmy rodzinne, HNWI (High Net Worth Individual), menadżerów aktywów, księgowych, prawników oraz przedstawicieli innych dostawców usług finansowych na Jersey i na całym świecie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDependencje Korony Brytyjskiej
Następny artykułAUDIENCJA (I)
Uwielbiam podróże, zwiedziłem do tej pory (17 września 2015) 142 kraje, w tym tak egzotyczne, jak: Surinam, obie Gujany, Fiji, Vanuatu, Madagaskar, Malawi, Bhutan. Rwanda, Burundi, Haiti czy Myanmar. W samej Ameryce Łacińskiej, do niedawna moim ulubionym regionie, byłem przynajmniej 70 razy. Myślę, że wreszcie należałoby zacząć te wspomnienia spisywać, tym bardziej, że jest co: 4 Mundiale piłkarskie, wyrok 10 lat więzienia w Peru, spotkanie w cztery oczy z generałem Pinochetem, potem w Chiapas, z subkomendante Marcosem, wyciągałem ludzi z więzień (Panama, Abu Dabi). wspólnik ukradł mi hotel na Karaibach i parę innych historyjek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here