Strona główna Artykuły Lektury dla przedsiębiorczych dzieci i ich rodziców

Lektury dla przedsiębiorczych dzieci i ich rodziców

2637
1
PODZIEL SIĘ
Akademia Młodych Milionerów
 
Już po kilku tygodniach od ukazania się „Kota biznesika” pióra Arka Błażycy wiedzieliśmy, że książka się spodobała. Historyjka przedsiębiorczego kota, który w przeciwieństwie do innych kotów, nie chciał pracować dla kogoś, lecz zapragnął samemu stworzyć sobie miejsce pracy, poruszyła wiele dzieci w różnym wieku, od 3 do 13 lat. Informowali nas o tym z satysfakcją rodzice, których ucieszyła przedsiębiorcza żyłka swych pociech. Zresztą sami rodzice poczuli się zdopingowani:
 
czytając swemu synowi „Kota biznesiku” poczułem, że wreszcie powinienem zrealizować swe młodzieńcze marzenie i otworzyć własną wytwórnię much i przynęt na ryby…Od dwóch miesięcy tylko tym się zajmuję
 
Pisał do nas pan Ludwik, ojciec pięcioletniego Marka.
 
Mam nadzieję, że dzięki wam, moje dzieci otworzą kiedyś własny biznes i zostaną milionerami, co ich rodzicom się niestety nie udało.
 
Pisała mama Klary lat. 12, i Janka, lat 8.
 
Najlepszym dowodem na to, że utrafiliśmy w gusta Czytelników jest poczytność książki, a najlepszym dowodem tej popularności są okresowe braki w jej dostawach, za które Czytelników gorąco przepraszamy. Powodzenie historii Kota biznesika przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. To dla nas ogromna satysfakcja i wyzwanie!
 
Dowodem na to, że traktujemy tematykę, a zwłaszcza Czytelników, Akademii Młodych Milionerów, z poważaniem jest kolejna nasza pozycja pt. Johnny Profit, autorstwa amerykańskiego przedsiębiorcy i ekonomisty, Michaela Malgeri.  Akcja książki toczy się na odległej planecie, w miasteczku Kimor, gdzie pewnego dnia pojawia się tajemniczy przybysz, tytułowy Johnny, który dzięki swoim nowatorskim pomysłom i wynalazkom pomaga w krótkim czasie zmienić na lepsze ciężkie, jak dotąd, życie mieszkańców Kimoru.
 
Co takiego wymyślił Johnny? W jaki sposób jego wynalazek zmienił życie Kimorczyków? Jak to wpłynęło na dalsze losy miasta i planety dowiecie się już wkrótce czytając opowieść o Johnny’m Proficie.
 
Pytajcie o książki Instytutu Carla Mengera,
książki dla przedsiębiorczych dzieci.
Dostępne we wszystkich księgarniach,
nawet na Amazon.com
 
Edyta Malinowska
menger.pl
menger@menger.pl
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJohnny Profit w Akademii Młodych Milionerów
Następny artykułDziesięcioletnia milionerka
Uwielbiam podróże, zwiedziłem do tej pory (17 września 2015) 142 kraje, w tym tak egzotyczne, jak: Surinam, obie Gujany, Fiji, Vanuatu, Madagaskar, Malawi, Bhutan. Rwanda, Burundi, Haiti czy Myanmar. W samej Ameryce Łacińskiej, do niedawna moim ulubionym regionie, byłem przynajmniej 70 razy. Myślę, że wreszcie należałoby zacząć te wspomnienia spisywać, tym bardziej, że jest co: 4 Mundiale piłkarskie, wyrok 10 lat więzienia w Peru, spotkanie w cztery oczy z generałem Pinochetem, potem w Chiapas, z subkomendante Marcosem, wyciągałem ludzi z więzień (Panama, Abu Dabi). wspólnik ukradł mi hotel na Karaibach i parę innych historyjek.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here