Strona główna Artykuły Johnny Profit w Akademii Młodych Milionerów

Johnny Profit w Akademii Młodych Milionerów

2585
2
PODZIEL SIĘ

Jeszcze dobrze nie wyschła farba drukarska na kartach naszego pierwszego bestsellera, jakim jest jest Kot biznesik, już na półkach księgarskich ukazuje się kolejny tomik książek dla młodych przedsiębiorców, z    serii Akademia Młodych Milionerów, zatytułowany Johnny Profit

(…) Na dalekiej planecie, w miasteczku Kimor, gdzie poczciwi ludzie w pocie czoła walczą o przeżycie pewnego dnia pojawia się tajemniczy Johnny wraz z rodziną. Kimorczycy przyjmują przybyszów z otwartymi rękami, pomagając im w szybkiej aklimatyzacji i przystosowując do trudnych warunków życia panujących na planecie. Wkrótce okazuje się, że Johnny jest pomysłowym wynalazcą, i nie tylko znakomicie daje sobie radę z trudami życia w Kimorze, lecz na dodatek służy swymi niecodziennymi pomysłami i pomocą innym mieszkańcom.

Książka napisana przez amerykańskiego ekonomistę i przedsiębiorcę, Michaela A. Malgeri,  jest barwną, bogato ilustrowaną opowieścią o tym, co takiego wynalazł przedsiębiorczy Johnny Profit, jakie zyski ze swych wynalazków osiągnął, a także jak skorzystali na tym wszyscy inni mieszkańcy Kimoru, miasta położonego na odległej planecie.

Ta urzekająca i intrygująca historyjka, zatytułowana Johnny Profit, przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Jest ona pierwszą z trzech opowieści o przemianach, jakim ulegał Kimor dzięki osiedleniu się na planecie Johnny’ego Profita, a także jak zmiany te wpłynęły na powstanie kapitalizmu, który poprawił życie następnych pokoleń Kimorczyków. Już wkrótce w księgarniach kolejna opowieść o  przedsiębiorczym, Johnnym, zatytułowana Zloto Johnn’yego.

Perypetie Johnny’ego to trzytomowa (trzeci tom w pisaniu) historia o tym, jak budowało się społeczeństwo i jego najważniejsze fundamenty: wolność, wolny wybór, konkurencja, oraz pieniądz

 Wydawca

Fundacja Instytut Carla Mengera

menger@menger.pl

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPłaca minimalna 10 tysięcy zł miesięcznie? Całkiem możliwe!
Następny artykułLektury dla przedsiębiorczych dzieci i ich rodziców
Uwielbiam podróże, zwiedziłem do tej pory (17 września 2015) 142 kraje, w tym tak egzotyczne, jak: Surinam, obie Gujany, Fiji, Vanuatu, Madagaskar, Malawi, Bhutan. Rwanda, Burundi, Haiti czy Myanmar. W samej Ameryce Łacińskiej, do niedawna moim ulubionym regionie, byłem przynajmniej 70 razy. Myślę, że wreszcie należałoby zacząć te wspomnienia spisywać, tym bardziej, że jest co: 4 Mundiale piłkarskie, wyrok 10 lat więzienia w Peru, spotkanie w cztery oczy z generałem Pinochetem, potem w Chiapas, z subkomendante Marcosem, wyciągałem ludzi z więzień (Panama, Abu Dabi). wspólnik ukradł mi hotel na Karaibach i parę innych historyjek.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.