Instytut Carla Mengera wraz ze Stowarzyszeniem Libertariańskim zapraszają do Bielska-Białej na konferencję, na której trzech prelegentów, znawców i praktyki, i teorii w swoich tematach, przybliży nam odpowiedzi na poniższe pytania:
• Hongkong w Polsce – czy możemy mieć u siebie wolną strefę (EPPA) z rajem podatkowym?
• Społeczności startupowe, czyli jak powtórzyć sukces Doliny Krzemowej?
• Homeschooling, nauczanie domowe, alternatywna edukacja. Twoje dziecko będzie samoukiem, czy nieukiem?
Odbędzie się ona we czwartek, 18 lutego, w Galerii „Wzgórze” Franciszka Kukioły, ul. Wzgórze 4, Bielsko-Biała. Rozpoczęcie o godz. 17.
Samostanowienie na poziomie najbardziej mikro – w zakresie wykształcenia własnych dzieci – to zagadnienie, które przybliży Wojciech Legierski, dr inż. informatyki, wykładowca akademicki, ojciec dwóch synów spełniających legalnie obowiązek szkolny bez uczęszczania do szkoły.
Adam Jaskulski, architekt, pasjonat sztuki, historii, historii architektury, komunikacji i ekonomii, przedstawi teorię i praktyczne przykłady z różnych miejsc na świecie (w tym powstającego dopiero planu zagospodarowania przestrzennego Wolnej Republiki Liberlandu – najnowszego państwa w Europie), dotyczące sensownej urbanistyki na miarę współczesnego człowieka, czyli jak dobrze urządzone miejsca mogą sprzyjać biznesowi i dobrostanowi mieszkańców, i jakie efekty przynosi pozostawienie dużej sfery swobody dla oddolnego zagospodarowania swojego fragmentu miasta przez jednostki i grupy.
Bartłomiej Piotrowski, innowator społeczny, zawodowo zajmujący się wspieraniem rozwoju firm poprzez budowanie sieci realnych kontaktów biznesowych oraz przekazywanie rekomendacji, wykorzystujący i opracowujący własne narzędzia z zakresu coachingu, mentoringu oraz mediów społecznościowych, podzieli się swoim doświadczeniem w budowie ekosystemu startupowego w niedalekim mieście Krakowie.
Wszystkie trzy kwestie składają się na misję Instytutu Carla Mengera, a także są bardzo mocno po drodze z filozofią i praktyką libertarianizmu, propagowanego przez Stowarzyszenie Libertariańskie. Stąd nasza współorganizacja tego wydarzenia.
Łączy te rzeczy także motyw przewodni: samostanowienie. W każdej dziedzinie stajemy przed alternatywą, w jakim stopniu o naszym życiu, indywidualnie oraz w ramach społeczności, będziemy decydować sami, oddolnie i dobrowolnie, a w jakim pozwolimy sobie to narzucać przez zawsze do tego chętnych decydentów.
PROGRAM:
Przybycie uczestników (prosimy w miarę możliwości być co najmniej 7 min wcześniej)
• 17:00 Powitanie i wprowadzenie (Krzysztof Maczyński vel ByteEater)
• 17:20 referat I
• 18:10 przerwa
• 18:17 referat II
• 19:07 referat III
• 19:57 przerwa
• 20:05 dyskusja panelowa z udziałem wszystkich prelegentów
Konferencja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych i darmowa. Jeśli ciekawi Cię jedno lub więcej z powyższych zagadnień, masz pytania do prelegentów, czy po prostu chciałbyś posiedzieć i posłuchać, jesteś ekspertem, adeptem, a może całkiem zielonym (poszerzać wiedzę można zawsze i wszędzie), to zachęcamy, przyjdź, dowiedz się o ambitnych projektach i poznaj stojących za nimi ludzi, którzy w tych obszarach śmiało postulują wielkie przemiany i działają na ich rzecz!
A po zakończeniu schodzimy piętro niżej i w gronie chętnych dyskutujemy dalej, już nieformalnie, zamawiając przy tym prawdopodobnie dużo napojów, jakie kto lubi…
Przy okazji podajemy też wstępnie informację o konferencja w Trzebini, przygotowywanej przez tamtejszą oraz bielską ekipę (z wydatną pomocą ogółu wolnościowców z Małopolski), w całości związanej z EPPA, która jest obecnie planowana na 4 lub 11 czerwca br.
Proszę nam wybaczyć zaległości, ale właśnie aktualizujemy stronę menger.pl.
to potrwa jakiś czas. Prosimy o cierpliwość.
Ukłony
Jan M Fijor
Fundacja Instytut Mengera
600 745 945